Plánované akce

Duben 2019 – Povídání o zajímavém tématu: Zdravější rodič aneb Jak se vyhnout nemocem a udržet se v kondici 

Zajímá Vás jak jíst zdravě a nezbláznit se z toho? Zastavte se na milé povídání s naším hostem Ing. Evou Vítovcovou, které se uskuteční v rámci Zelených hodin v MŠ Růžová.

Eva je dlouholetá sběratelka všech informací o zdravém životním stylu, které jí pomalu začínají zapadat a vytvářet to pravé puzzle :o) Je to mamina čtyř dětí, skvělá učitelka houslí, statkářka a skvělý parťák.  Je připravena odpovídat na veškeré Vaše dotazy týkající se udržení či zlepšení zdravíčka…

Eva Vám představí základní pilíře zdraví.

Plánujeme i ochutnávky a ukázky zdravých potravin.

Setkání s Evou doporučujeme! Jste srdečně zváni. Přijďte si s ní  popovídat…

I tohle stojí za to slyšet…

Tým Zdravější děti.cz

_____________________________________________________

Květen 2019 – Beseda k velice aktuálnímu tématu: Jak vznikají nemoci aneb Jak vyzrát na civilizační choroby (rakovina, vysoký tlak, cukrovka, alergie, obezita…)

Beseda se uskuteční v rámci Zelených hodin v MŠ Růžová.

Také Vás občas napadne…bude se to jednou týkat i mě 🙁 Přiznám se, že někdy mi hlavou takováto myšlenka prolétne… A proto si myslím, že je dobré se trochu podívat na počátek všeho – jak tyto nemoci vznikají, zda již teď nemohu proto, aby mě tyto nemoci minuly obloukem, něco udělat…i u svých dětí.

I toto téma bude plně v rukou Ing. Evy Vítovcové. Toto je její hlavní parketa, to je přesně téma, co jí hodně zajímá, o kterém sbírá nejrůznější údaje – civilizační choroby. Svou pozornost soustředí především na rakovinu. Několikrát jsme spolu k tomuto tématu seděly a vždy mě překvapily zajímavé informace a údaje k rakovině, potažmo k nemocem současnosti. Co si hlavně odnáším z jejích povídání, tak je to skutečnost, že strava, psychická pohoda a pohyb dokáží hodně. Ale vše vyžaduje disciplínu, důslednost, trpělivost, pokoru a vděčnost. Bohužel tyto vlastnosti nejsou při léčbě nemocí dnes zrovna populární. Dnes se vyžaduje tabletka (bohužel plná vedlejších dle mého opomíjených účinků) a co možná nejrychlejší účinek místo změny jídelníčku a životního stylu. Eva Vám přiblíží, co stojí za vznikem těchto nemocí, pojmenuje konkrétní viníky a představí Vám některé z cest, jak z toho všeho ven…

Tým Zdravější děti.cz

Zdraví, Lék, Vitamíny, Tablety, Nemoc

Zdroj obrázku: Pixabay.com